Fartuch Chirurgiczny PINALDI
Model: ESC 02

Fartuch Operacyjny wykonany z wodoodpornej włókniny SMS o gramaturze 40 g/m2. Fartuch ma uniwersalny rozmiar i można dopasować go za pomocą taśm z włókniny umieszczonych w dwóch miejscach. Fartuch Chirurgiczny jest zapinany przy szyi na wytrzymały rzep. Szerokie ściągacze w fartuchu wykonane są z miękkiej dzianiny zapewniającej najwyższy komfort użytkowania.
Kolor Niebieski
Dokumenty dostępne do okazania na życzenie Klienta.


Specyfikacja: Fartuch idealnie nadaje się do ochrony przed zachlapaniem oraz zabrudzeniem pyłami. Noszenie go pozwala ograniczyć przenoszone na ubraniach zarazki, które są niebezpieczne. Udowodnione jest przenoszenie się koronawirusa na różnych materiałach. Jednorazowy fartuch pozwala ograniczyć ekspozycję naszej garderoby na czynniki zewnętrzne. Należy pamiętać o środkach ostrożności w czasie wymiany oraz zakładania fartucha.
Do najpoważniejszych w skutkach zagrożeń dla zdrowia personelu medycznego należą czynniki biologiczne. Zagrożenie stanowi możliwość zakażenia się, poprzez kontakt z chorym pacjentem. I chociaż całkowitego ryzyka nie da się uniknąć, bo wynika ono ze specyfiki zawodu lekarza, to zagrożenie można zminimalizować poprzez zastosowanie fartucha medycznego.
Fartuch medyczny przyda się nie tylko w szpitalach, ale również np. w salonach kosmetycznych. Są to małe gabinety, gdzie dochodzi do kontaktu z krwią. W takich miejscach może dojść do zakażeń ciężkimi chorobami, a ryzyko ponoszą pracownicy oraz klienci. Dlatego fartuch medyczny powinien znajdować się w każdym salonie.
Normy: Zgodność zapewnienia na podstawie następujących przepisów:
- Europejskie rozporządzenie (UE) 2017/745 i 93/42/EEC w sprawie wyrobów medycznych ustanawiające wymagania techniczne dla wyrobów medycznych, w brzmieniu obowiązującym
- Norma techniczna EN 13795-1:2019 Odzież i obłożenia chirurgiczne - Wymagania i metody badań - Część I: Obłożenia i fartuchy chirurgiczne - Inne odpowiednie zharmonizowane przepisy i normy
- Do ceny zgodności zastosowano również następujące dokumenty:
- Wyniki testów laboratoryjnych penetracji drobnoustrojów - mokra i mikrobiologiczna czystość, obciążenie biologiczne przeprowadzone przez Etoteks Laboratuvar ve Gözetim Himetleri A.Ş.
- Wyniki testów laboratoryjnych wytrzymałości na rozerwanie i rozciąganie (mokre/suche) przeprowadzonych przez Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş.